چهارمحال و بختیاری
جاذبه های استان چهار محال و بختیاری در یک نگاه
جاذبه های طبیعی
آبشار آتشگاه
این آبشار زیبا در 240 کیلومتری جنوب اصفهان و 40 کیلومتری جنوب شهر لردگان واقع در جنوب استان چهار محال و بختیاری در دره ای روح افزا به طول 2 کیلومتر قرار گرفته است.
تـالاب چـغاخـور
تـالاب چـغاخـور با مساحتی بیش از 2300 هکتار در دامنه ارتفاعات برآفتاب و کلار همچون نگینی می درخشد و هر ساله پذیرای انواع پرندگان مهاجر و بومی شامل انواع مرغابی ، حواصیل ، لک لک سفید ، خروس کولی و آبزیانی چون ماهی کپور و نوعی از ماهیان گورخری است . این تالاب در مسیر شهرکرد – ایذه ( استان خوزستان ) واقع شده و با شهرکرد 60 کیلومتر فاصله دارد .

تالاب گندمان
تالاب گندمان در استان چهار محال و بختیاری ، شهرستان بروجن ، بخش گندمان با فاصله تقریبی 90 کیلومتری از مرکز استان واقع شده و نزدیکترین شهر به آن شهر گندمان می باشد .
چشمه کوهرنگ
سر چشمه کوهرنگ با جریان آب بسیار زیاد از دامنه های زردكوه سرچشمه می گیرد و پس از گذر از پیچ و خم های فراوان به دریاچه سد كوهرنگ می ریزد و از تونل اول كوهرنگ وارد زاینده رود می شود . مناظر بسیار زیبای طبیعی اطراف چشمه و حضور عشایر در منطقه، زیبایی آن را دو چندان كرده است.

جاذبه های مذهبی
امامزاده شهسوار
امامزاده محمد شهسوار در 45 کیلومتری شهرستان لردگان در روستای شهسوار واقع است و سکنه آن عمدتا به شهرک شهسوار واقع در شهرستان لردگان مهاجرت کرده اند .

جاذبه های باستانی
پل زمان ‌خان
این پل یکی از بنا های با ارزش و قدیمی استان چهار محال و بختیاری است .
قلعه چالشتر
قلعه چالشتر اثری باشکوه از نظر معماری و هنری حجاری در ایران ، در پنج کیلومتری شهرکرد قرار دارد .
قلعه چالشتر در استان چهار محال و بختیاری تلفیقی از معماری دوران قاجار در ایران با معماری اروپایی است .

جاذبه های تفریحی
تونل کوهرنگ
تونل کوهرنگ تونلی است که برای انتقال آب رود ماربر ( آب کوهرنگ ) به زاینده ‌رود ، در نزدیک شهر چلگرد در استان چهار محال و بختیاری در ایران ساخته شده است که به منطقه چهره‌ ای خاص بخشیده است .
کلیه حقوق برای دانشگاه مجازی المصطفی(ص) محفوظ است.