اخبار > زبان فارسی در مدارس لبنان رسمیت یافت


  چاپ        ارسال به دوست

زبان فارسی در مدارس لبنان رسمیت یافت

حسان دیاب وزیر تربیت و آموزش عالی لبنان گفت:ایران، كشوری پیشرفته در زمینه‌های مختلف علمی است و ما سعی جدی در گسترش روابط علمی بین دو كشور داریم.

به گزارش خبر حوزه، وی در دیدار سفیر و رایزن فرهنگی ایران در بیروت ابراز داشت:طبعاً یادگیری زبان فارسی در توسعه این روابط نقش مهمی را ایفا خواهد نمود.

وزیر تربیت و آموزش عالی لبنان موافقت خود را برای راه‌اندازی رشته زبان و ادبیات فارسی در سطح لیسانس در دانشگاه لبنان و نیز رسمیت یافتن زبان فارسی بعنوان زبان اختیاری در مدارس را اعلام نمود و بنا شد از طریق نماینده وزارت موضوع پیگیری شود.

خاطر نشان می شود این دیدار پیرو كسب رأی اعتماد دولت از پارلمان لبنان و برای ارائه پیام تبریك وزیر علوم ایران به حسان دیاب انجام گرفت.

در این دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران گزارشی از پیشرفت‌های علمی و آكادمیك ایران در زمینه‌های هوا فضا- طب- علوم مهندسی و...  ارائه و خواستار اجرائی شدن توافق‌نامه های منعقده بین دو كشور ایران و لبنان در زمینه گسترش روابط علمی آموزشی گردید.

همچنین در این دیدار گزارشی از روند مساله زبان فارسی در دانشگاه لبنان و مدارس غیر انتفاعی داده شد و اعلام گردید مقدمات تأسیس رشته زبان و ادبیات فارسی در سطح لیسانس در دانشگاه لبنان با همكاری رایزنی فرهنگی ایران انجام شده و فقط منتظر موافقت وزارت تربیت می‌باشد تا بتواند این رشته تحصیلی در سال‌جاری دانشجو بپذیرد.

از سوی دیگر برخی از مدارس رسمی و خصوصی آمادگی خود را برای تدریس زبان فارسی بعنوان زبان اختیاری اعلام نموده‌اند و این متوقف بر به رسمیت شناخته شدن زبان فارسی بعنوان زبان اختیاری از سوی لبنان می‌باشد.

 

 

 

 


١٢:٢٢ - 1390/05/04    /    شماره : ٧٨٨٥    /    تعداد نمایش : ٣٤٤١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

کلیه حقوق برای دانشگاه مجازی المصطفی(ص) محفوظ است.